Edition:  
Du er ikke logget ind  Log ind / Opret brugerCookie persondata politik for GAFFA A/S
Anmeldelse / CD

Trey Songz
Chapter V

Warner Music | Udkom 20. august 2012
Anmeldt af Sohail Hassan
GAFFA
1 stjerner1 stjerner1 stjerner1 stjerner1 stjerner1 stjerner
1 stjerner
Læserne
1,00 stjerner i snit (efter 1 stemmer)
Anmeld selv ved at logge ind og føre musen over stjernerne ovenfor.
iTunes    Spotify     WiMP     Music Unltd

Kedelig metervare hjerte/smerte-teenage-r&b

Trey Songz har haft en glimrende karriere baseret på kedelig teenage-blærerøvs-porno-r&b. Noget, som ellers havde sin storhedstid i slut-90'erne. På det femte studiealbum er der intet nyt under solen.

Trey synger godt og har den helt rigtige stemme til smød r&b, men produktionerne og ikke mindst indholdet er så sønderlemmende kedeligt, ensformigt og intet-sigende. Det her er R. Kelly, dengang han blev superoverfladisk og pinligt indholdsløs. Her er virkelig tale om at spilde et ellers stort vokaltalent. Trey Songz har brug for at vokse op og finde på noget at sige, som taler til flere end bare smagløse og ukritiske teenagere med storhedsvanvid. Hvad siges til titler som Panty Wetter og tekster som "I only came here for the bitches and the drinks". Fuck, han er sej. Not.

Havde der så bare været noget nyskabelse eller kant. Desværre er der sikkert et publikum til dette tynde bras blandt reality tv og Nik & Jay-fans.

Følg Trey Songz tryk på hjertet

Trey Songz: Store Vega
07-01-2013 (anmeldelse)
Trey Songz: Trey Day
12-02-2008 (anmeldelse)
Tip en ven
0 kommentarer. Tilføj din nedenfor.
Sortering:

Log ind for at kommentere.