Du er ikke logget ind    Log ind / Opret brugerCookie persondata politik for GAFFA A/S
Nyhed / Onsdag d. 16-06-2010 kl. 17:09

Kom med i ny Kashmir-video

Bandet skal lave en video til "Pursuit Of Misery" og søger bidrag fra fans

Af John Fogde

Kashmir har valgt sangen "Pursuit Of Misery" som deres næste single, og i den forbindelse opfordrer de nu fans til at bidrage med klip, hvor de bruger pilene man kender fra designet af bandets seneste album "Trespassers".

Kasper Eistrup har lavet en video til YouTube, hvor han forklarer reglerne for bidrag og opfordrer folk til at besøge bandets webside, hvor man kan downloade filer, der enten indeholder de to pile eller en skabelon, så man kan male pilene i sine omgivelser.

Herfra er det op til publikum at placere sig selv og pilene steder, som er opfindsomme nok til at komme med i den endelige video til "Pursuit Of Misery", enten ved at filme en ven, der holder pilene, eller ved at male pilene et sted. Det sidste skal dog gøres uden at bryde loven.

Dit bidrag skal oploades til bandets webside senest 5. juli, og de bedste klip vil blive udvalgt til bandets kommende musikvideo. Det skal dermed blive spændende at se, hvor mange der medbringer de ikoniske pile til Kashmirs koncert på Orange Scene på Roskilde Festival lørdag 3. juli.

Se klippet med reglerne for bidrag til musikvideoen her:

Tip en ven
6 kommentarer. Tilføj din nedenfor.
Så nu vil Kashmir til at være streetart med de vilde unge på gaden. Wouv! Crazy maaannn......
Jeg kender kun 1 sang med Kashmir. Men Vil Gerne være med i filmen :D
#2: Det er en fejl, KÆMPE fejl! :D
Kashmir er lavet af asbest.
Er der ikke også sponseret øl fra Royal til dem, der dukker op?
#5: nu du siger øl, ved i hvor man kan købe dem henne, for det er selvfølgelig ikke promoveret nogen steder!??

Log ind for at kommentere.

Har du endnu ikke en brugerprofil på GAFFA.dk? Klik her for at oprette en profil på et øjeblik.