Kontakt GAFFA Danmark

GAFFA og GAFFA.dk produceres af GAFFA DK ApS som har kontor:

GAFFA Aarhus
Vester Allé 15
DK-8000 Aarhus C
GAFFA København
Ny Carlsbergvej 80
DK-1799 København V

Tlf.: 70 27 06 00 (hverdage kl. 9:00 - 16:30)

Ledelse

Robert Borges robert@gaffa.dk
Kristian Lautrup-Nielsen kristianl@gaffa.dk

Redaktion

Blad-redaktion redaktion@gaffa.dk
Net-redaktion net@gaffa.dk
Chefredaktør Sidsel Thomassen sidsel@gaffa.dk
Redaktionssekretær Ole Rosenstand Svidt ole@gaffa.dk

Design

Nikolaj Lassen nikolaj@gaffa.dk

Annoncering

Annoncesalg annoncer@gaffa.dk
Thomas Skipper-Ulstrup thomas@gaffa.dk
Sebastian Descroix sebastian@gaffa.dk
Anders Skibild anders@gaffa.dk
Nicolai Schultz nicolai@gaffa.dk
Tove Hunter tove@gaffa.dk
Find media-info for GAFFA.dk og GAFFAs øvrige medier på gaffa.dk/media

Distribution og abonnement

Distribution distribution@gaffa.dk
Mads Lind mads@gaffa.dk

Økonomi

Bjarne Christensen bjarne@gaffa.dk

Websitet - GAFFA.dk

For spørgsmål, forbedringsforslag eller fejlrapporteringer, kontakt webmaster@gaffa.dk.
Spørgsmål angående GAFFA Plus og brugerprofiler, kontakt plus@gaffa.dk.
Henvendelser om redaktionelt indhold på GAFFA.dk, kontakt net@gaffa.dk.
Hvis du har glemt dit password, kan du selv rekvirere et nyt her.
GAFFAs logo, covers og grafik kan findes HER.

Bankoplysninger og CVR

CVR: 37 26 90 93

Bank:
Nordea
Skt. Clemens Torv 2–6
DK-8000 Aarhus C
Account: 2593 0749 450 118

SWIFT/BIC: NDEADKKK
IBAN: DK1720000749450118

ISSN: 1901-354X


Hvor findes GAFFA-magasinet?

GAFFA er Danmarks største musikblad, og det udkommer 12 gange årligt. Du kan finde GAFFA i en lang række butikker, på caféer, biblioteker, spillesteder, skoler, universiteter og hos din lokale musikpusher.
Se her hvor du finder GAFFA i dit lokalområde //gaffa.dk/distributors

Få GAFFA-magasinet tilsendt - GAFFA Plus

Private der ønsker at modtage GAFFA-magasinet direkte på hjemmeadressen, kan købe et Premium-medlemskab af GAFFA Plus. Medlemmerne modtager GAFFA med posten hver måned. Derudover får man som Premium-medlem rabat på en lang række koncerter, festivaler med mere. Prisen er 33 kroner om måneden.
Bliv medlem gaffa.dk/signup
Se aktuelle tilbud (gaffa.dk/plus).

Bliv distributionspartner – flerstyks-abonnement

Firmaer, institutioner og skoler der ønsker at modtage flere eksemplarer af GAFFA til uddeling til kunder, brugere eller elever kan tegne et flerstyks-abonnement for en beskeden udgift. Prisen dækker primært den udgift, GAFFA har ved at distribuere et større antal magasiner.
Kontakt distribution@gaffa.dk eller ring på 70 27 06 00 for yderligere information.

GAFFA-stativ

Vores specialdesignede GAFFA-stativer er på lager igen - til kampagnepris! Der findes to forskellige modeller:

Vægstativet

Passer til 25 magasiner og koster 180 kr. ex. moms

Gulvstativet

Passer til 75 magasiner og koster 550 kr. ex. moms

Der kan tilkøbes en ekstra hylde for 100 kroner - så kan gulvstativet indeholde ca. 150 blade.