x

Rytmiske Afgangskoncerter
Musikhuset Aarhus
D. 03.06.2014 Kl. 19:00

Rytmiske Afgangskoncerter i juni:


Tirsdag den 3. juni  - Musikhuset Aarhus, Rytmisk Sal
Kl. 19.00: Katrine Stochholm, sangskrivning, KA
Kl. 20.45: Mikael Kærsgaard, sangskrivning, KA
Onsdag den 4. juni - Musikhuset Aarhus, Rytmisk Sal
Kl. 15.00: Tais Vestergaard Stausholm, guitar, BA
Kl. 16.00: Mikael Sort Knudsen, guitar, BA
Kl. 17.00: Kristoffer Gori Verdoner, guitar, KA
Kl. 18.45: Andreas Lund, guitar, KA
Kl. 20.00: Nikolaj de Haan, laptop, BA
Kl. 21.00: Soffie Viemose, laptop, BA
Fredag den 6. juni - Musikhuset Aarhus, Rytmisk Sal
Kl. 15.00: Dea Marie Mogensen, percussion, BA
Kl. 16.00: Mikas Emil Søndergaard Eskesen, trommer, BA
Kl. 17.00: Casper Hedegaard Simonsen, trommer, BA
Kl. 18.30: Frej Vammen Lesner, trommer, BA
Kl. 19.30: Daniel Sommer, trommer, BA
Kl. 20.30: Jonas Ege, trommer, KA
Tirsdag den 10 juni Musikhuset Aarhus, Rytmisk Sal
Kl. 14.30: Tyge Jessen, trompet, BA
Kl. 15.30: Nicolai Abildtrup-Egebæk Sørensen, saxofon, BA
Kl. 16.30: Anne Katrine Møller Christensen, sang, KA
Kl. 18.00: Bodil Frimodt Rønnow, sang, BA
Kl. 19.00: Mette Lund, sang, BA
Kl. 20.00: Karmen Röivassepp, sang, BA
Kl. 21.00: Jeanette Bonde Mikkelsen, sang, KA
Onsdag den 11. juni - Musikhuset Aarhus, Rytmisk Sal
Kl. 15.00: Tim Alvin Boström, sang, BA
Kl. 16.00: Astrid Steen Norringriis, sang, KA
Kl. 19.00: Anne Katrine Lindebæk Bøje, sang, BA
Kl. 20.00: Sevinc Salmanova, sang, KA
Kl. 21.15: Ann-Iren Hansen, sang, KA
Onsdag den 11. juni - Det Jyske Musikkonservatorium, Kammermusiksalen
17.45: Sidsel Ben Semmane, sang, KA
Torsdag den 12. juni - Musikhuset Aarhus, Rytmisk Sal
Kl. 15.00: Kamilla Haugaard Nielsen, klaver, BA
Kl. 16.00: Mathias Sommer, klaver, BA
Kl. 17.00: Markus Villekjær Lassen, klaver, BA
Kl. 18.30: Jonas Bille Andersen, klaver, BA
Kl. 19.30: Emil Holmgren, klaver, KA
Torsdag den 12. juni - Det Jyske Musikkonservatorium, Kammermusiksalen
Kl. 15:20: Lars Fiil, klaver, NOMAZZ, KA
Kl. 16:35: Jonas Enevoldsen Andreasen, saxofon, NOMAZZ, KA
Kl. 18:45: Timo van Ruiswijk, trommer, NOMAZZ, KA
Kl. 20:00: Cesar Joaniquet, saxofon, NOMAZZ, KA
Fredag den 13. juni - Musikhuset Aarhus, Rytmisk Sal
Kl. 15.00: Stephane Meydan Nyangon, bas, BA
Kl. 16.00: Tejs Dragheim-Lauritsen, bas, KA
Kl. 17.45: Frederik Sakham Lomborg, bas, KA
Kl. 19.00: Nikolaj Boysen, bas, BA
Kl. 20.00: Jakob Sørensen, trompet, KA
Fredag den 13. juni - Det Jyske Musikkonservatorium, Kammermusiksalen
Kl. 15.20: Lars Fiil, klaver, NOMAZZ, KA
Kl. 16.35: Jonas Enevoldsen Andreasen, saxofon, NOMAZZ, KA
Kl. 18.45: Timo van Ruiswijk, trommer, NOMAZZ, KA
Kl. 20.00: Cesar Joaniquet, saxofon, NOMAZZ, KA


 Fri entré

Arrangør: Det Jyske Musikkonservatorium