x

Klassiske Eksamenskoncerter
Musikhuset Aarhus
D. 05.06.2014 Kl. 11:00

Kommende eksamenskoncerter i maj:
Onsdag den 28. maj - Det Jyske Musikkonservatorium, Kammermusiksalen
kl. 10.00 - Malu Kehlet Hansen, klaver, kammermusik, BA
kl. 13.00 - Anita Hylgård Samsing, klaver, kammermusik, KA
kl. 14.00 - Patricia Quist, klaver, BA
kl. 15.00 - Rune Maahn Christensen, klaver, KA
kl. 16.00 - Francisco Esteban Camacho Pérez, klaver, KA

Kommende eksamenskoncerter i juni
Mandag den 2. juni
- Det Jyske Musikkonservatorium, Kammermusiksalen
Kl. 11.00: Mikkel Schou, guitar, BA
Kl. 13.00: Morten Sonasson, guitar, BA
Kl. 14.00: Kirsi Tilk, guitar, BA
Kl. 15.00: Sulo Kiivit, guitar, KA
Tirsdag den 3. juni - Aarhus Domkirke
KI. 10.00: Anne Agerskov, orgel, kunstspil, KA
Tirsdag den 3. juni
- Det Jyske Musikkonservatorium, Kammermusiksalen
Kl. 10.00: Kristian Outinen, guitar, kammermusik, KA
Kl. 11.00: Patricia Rodrigo Llamas, guitar, kammermusik, KA
Kl. 15.30: Jacob Hansen, guitar, KA
Kl. 16.30: Simon Wildau Nielsen, guitar, kammermusik, KA
Kl. 18.00: Thomas Ravn Eriksen, guitar, KA
Tirsdag den 3. juni - Musikhuset Aarhus, Lille Sal
Kl. 15.00: Andreas Haug, violin, kammermusik, KA
Kl. 16.00: Oda Dyrnes, cello, kammermusik, KA
Kl. 19.00: Emma Axelsson, cello, kammermusik, KA
Torsdag den 5. juni
- Det Jyske Musikkonservatorium, Kammermusiksalen
Kl. 11.00: Sidsel Lund, trompet, KA
Kl. 13.30: Juan Pablo Munos, trompet, KA
Kl. 14.30: Michelle Søndergaard Knudsen, trompet, BA
Fredag den 6. juni
- Det Jyske Musikkonservatorium, Kammermusiksalen
Kl. 10.00: Tom Poulson, trompet, KA
Kl. 11.00: Rhona Brosch, trompet, KA
Kl. 13.20: Boris Kertsman, trompet, BA
Kl. 16.35: Mette Rasmussen, trompet, AM, KA
Tirsdag den 10. juni - Markuskirken, Aarhus
Kl. 10.00: Stig Torndyb Hansen, orgel, kunstspil, KA
Tirsdag den 10. juni
- Det Jyske Musikkonservatorium, Kammermusiksalen
Kl. 19.30: Anna Hjerrild Andersen, basun, BA
Onsdag den 11. juni - Det Jyske Musikkonservatorium, Kammermusiksalen
Kl. 13.00: Birgitte Dürr, sang, KA
Kl. 14.00: Sidsel Aja Eriksen, sang, KA
Kl. 15.00: Dorte Amalie Schou, sang, KA


Onsdag den 11. juni - Musikhuset Aarhus, Lille Sal
Kl. 13.00: Katariina Sofia Annikki Petersen, fløjte, kammermusik, KA
Kl. 14.00: Lynetta Taylor Hansen, fløjte, kammermusik, KA
Kl. 15.15: Carlos Orobon, klarinet, kammermusik, KA
Kl. 16.30: Fátima Trives Escolano, klarinet, kammermusik, KA
Onsdag den 11. juni - Det Jyske Musikkonservatorium, lokale 222
Kl. 20.15: Søren Lahn Sloth, basun, kammermusik, KA
Torsdag den 12. juni
- Det Jyske Musikkonservatorium, Kammermusiksalen
Kl. 10.00: Veronica Isabelle Stubberud, saxofon, BA
Kl. 11.00: Anja Marie Nedremo, saxofon, KA
Kl. 13.00: Mads Naomi Thune Nielsen, basun, KA
Fredag den 13. juni
- Det Jyske Musikkonservatorium, Kammermusiksalen
Kl. 10.00: Rhona Brosch, trompet, kammermusik, KA
Fredag den 13. juni - Det Jyske Musikkonservatorium, lokale 222
Kl. 13.00: Valdemar Dominique Ulrikkeholm, fløjte, BA
Kl. 14.30: Anna Rebekka Falk, fløjte, BA
Kl. 15.30: Lynetta Taylor Hansen, fløjte, KA
Kl. 17.00: Ann Sophie Rønne-Hansen, fløjte, KA
Kl. 19.15: Martha Kirstine Fyrstenborg Christensen, fløjte, AM, KA
Fri entré til alle koncerterne


Arrangør: Det Jyske Musikkonservatorium