Den er god nok. Redaktionen trækker i sportstøjet og deler deres yndlingsnumre til træningen.
Hvis vores rock'n'roll-kollegaer fra 80'erne og 90'erne vidste, hvad vi har gang i, så var vi nok blevet smidt ud på røv og albuer - men den er god nok. GAFFA lancerer sin første træningsplayliste.
Læs også: Hvor langt vil du løbe for en bajer og et dårligt valg?
Det er nye tider i musikbranchen og på redaktionen, og hvad mere kunne man ønske sig end at komme i form og høre dejlig, dansk musik samtidig? Playlisten vil blive opdateret jævnligt, og sangene bliver udvalgt af redaktionen på baggrund af følgende kriterier: Kunstneren skal være dansk, og vi skal selv elske at træne til det. Vi lover derfor, at alle sange er blevet testet i svedige sammenhænge, og at du får de bedste forudsætninger for at holde motivationen oppe.
Vi tager ikke ansvar for skinnebensbetændelse, forstuvede ankler, brok og andre skavanker, men vi tager til gengæld fuld ansvar for din nye PR, hurtige pace og musikbranchens forbedrede folkesundhed.