Superstjernen bringer sin ‘The Lucky Me Tour’ til Royal Arena i 2027
Den amerikanske musiker og skuespiller Hilary Duff har i år været på sin The Lucky Me Tour. Nu er der blevet tilføjet 32 nye koncertdatoer i Europa, Latinamerika og USA.
Blandt dem er en koncert i Royal Arena i Danmark den 20. maj 2027, hvor hun har musikeren Rebecca Black med som support.
Læs også: Dolly Partons manager anklager stjernens nevø for trusler
Den nye del af turnéen begynder den 7. maj 2027 i Madrid og fortsætter derefter til Berlin, Paris, Amsterdam, København, Stockholm, San Juan, São Paulo, Buenos Aires og Santiago, inden turen igen går til USA.
Hilary Duff blev kendt gennem serien Lizzie McGuire og har siden medvirket i flere film og serier. Hun har desuden udgivet seks studiealbum i løbet af sin karriere, senest Luck… or Something i februar 2026.
Det officielle billetsalg begynder den 2. oktober kl. 10.00.


