Nyhed

Drake er i politiets søgelys

Den canadiske rapper og kvindebedårer er i øjeblikket under politiets efterforskning

Drake er officielt under politiets efterforskning, efter en kvinde har proklameret, at hun er blevet truet af folk fra hans camp, skriver underholdningssitet TMZ.

En stripper ved navn Jhonni Blaze har fortalt politiet i Houston, at Drake har skrevet truende beskeder til hende, efter at de havde dyrket sex. Beskederne blev angiveligt skrevet, fordi Drake var bange for, at stripperen ville gå til medierne med sex-historien. Efter sms-korrespondancen hævdede hun, at folk fra Drakes følgeskab dukkede op ved hendes hus, bankede på hendes døre og truede hende på livet.

TMZ har talt med anonyme kilder, som er tætte på Drake, og som siger, at beskyldningerne er helt og aldeles falske.


Indtil politi og medier finder frem til sandheden, kan vi passende fordrive ventetiden med nummeret "Worst Behavior", som passer glimrende til situationens karakter.

 


ANNONCE