x

Remee åbner eksklusiv natklub

Remee åbner eksklusiv natklub

Nu bliver dørene åbnet til en helt ny eksklusiv natklub i København; et projekt, der er sat i søen af Remee, der nok er mest kendt for sin rolle som X-Facor dommer. Det skriver Bt.dk.

Natklubben kommer til at ligge i den gamle bygning på Nørregade i København, der tidligere husede natklubben Luux samt jazzhuset Montmartre. Remees nye klub kommer til at hedde "Zen", og det er absolut ikke alle, der kan komme på besøg i den eksklusive klub. Man skal nemlig først være kvalificeret til et medlemskab, hvilket man kan søge om på klubbens hjemmeside.

Nima K., der er Remees højre hånd i åbningen af den nye natklub, udtaler sig til BT om konceptet:

"Jeg skyder gråspurve med kanoner. Med det hold, vi har samlet, kan vi ikke ramme ved siden af. Vores mål er at skabe en medlemsklub, som alle ville ønske, de kunne opleve".

Remee fortæller desuden BT, at initiativet opstod, fordi han syntes, at København manglede et mere raffineret alternativ til at gå i byen. Desuden har Remee tænkt Zen som et sted, hvor han kan spotte nye talenter.

Har man lyst til at søge om optagelse i den nye, smarte natklub, kan man gøre det på klubbens nye hjemmeside.

 


Nyheder, artikler og anmeldelser fra GAFFA